Na apel społeczników odpowiedzieli kibice Włocłavii. Razem chcą ratować mogiłę bohaterów przed zapomnieniem

Przed kilkoma tygodniami grupa włocławskich społeczników zainicjowała akcję ratowania od zapomnienienia mogiły ośmiu żołnierzy, którzy polegli w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Społecznicy rozgłosili swoją akcję na facebookowych grupach i zaapelowali do wszystkich chętnych o włączenie się do patriotycznego przedsięwzięcia.  Na odzew nie musieli długo czekać. Już po niespełna tygodniu swoją chęć pomocy zgłosili kibice Włocławskiego Klubu Sportowego "Włocłavia". 

Uznali, że razem można więcej! Są zdeterminowani, żeby jeszcze przed setną rocznicą 'Cudu nad Wisłą' nadać mogile należną jej rangę. Wszyscy są pełni optymizmu i chęci do działania! Obecnie wspólnie opracowują szczegóły planu, który nabrał błyskawicznego tempa. Odzew jest tak duży, że zaskoczył samych inicjatorów. Deklaracje pomocy i niezbędne do działań informacje przyszły nie tylko od kibiców Włocłavii ale też wielu indywidualnych mieszkańców...

Szerzej o inicjatywie włocławian przeczytać można - tutajZobacz też...

Montaż tablicy informacyjnej...

Chwała Bohaterom

Piotr, Marek i Artur przy słusznej robocie 🙂

Gepostet von Włocławek i okolice - Blog am Dienstag, 11. Dezember 2018

Jeśli zapomnę o nich...

Obrońcy...

Za dwa lata minie 100 rocznica, kiedy polegli... Nie ugieli się przed sowiecką nawałnicą. Z bronią w ręku poszli się bić w obronie rodaków, w obronie wolnej Polski. Oddali życie za świętą sprawę... Dziś samotna mogiła ośmiu bohaterów leży wśród ruin ewangelickiej nekropolii 🙁 Nie docierają tu salwy oficjalnych uroczystości. Próżno szukać wieńców od władz państwowych... Tylko spontaniczne inicjatywy zwyczajnych ludzi przypominają o należnym żołnierzom szacunku...Wielu mieszkańców Włocławka chciałoby zmienić ten przykry stan. Właśnie rodzi się inicjatywa, której celem jest oddać szacunek Obrońcom Wisły ... Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o przyłączanie się do akcji. Liczy się każde dobre słowo. Ważny jest każdy pomysł... Ku chwale naszym bohaterom!

Gepostet von Włocławek i okolice - Blog am Samstag, 29. Dezember 2018

Komentarze

ilość komentarzy