Targowe Śródmieście szansą dla 3 Maja? Spotkanie z mieszkańcami…

Warto wykorzystać wolne od handlu niedziele do ożywienia śródmieścia?  Z taką inicjatywą ruszyła Bydgoszcz, a za przykładem Bydgoszczy chcą pójść ludzie z Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości. Już jutro zapraszają mieszkańców do "Śródmieście Cafe" na rozmowy o tym pomyśle.

Ale za to niedziela...

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu, sprzedaż w sklepach odbywa się tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Wyjątkiem od ustawy są sklepy, gdzie za ladą stanie właściciel lub jego najbliższa rodzina.

Tę furtkę można wykorzystać w celu ożywienia ulic śródmieścia. W sytuacji, kiedy galerie i supermarkety są zamknięte - pojawia się szansa dla lokalnych kupców. Jest to też możliwość promocji centrum miasta, tym bardziej że dodatkowym pomysłem jest organizowanie w tym czasie okolicznościowych wydarzeń kulturalnych. Dla wielu mieszkańców byłaby to możliwość ponownego oswojenia się z ulicami, które w lepszych czasach stanowiły nie tylko centrum handlu, ale też życia towarzyskiego.

W dniu 20.05 (poniedziałek) o godzinie 17.30 w Kawiarnia Obywatelska "Śródmieście Cafe" odbędzie się spotkanie dla mieszkańców dotyczące organizacji wydarzenia "Targowe Śródmieście".  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych