Czy będzie apel ponad podziałami w sprawie ratowania Szpitala?

Już jutro podczas sesji Rady Miasta podjęta zostanie inicjatywa w sprawie wspólnego apelu o ratowanie Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. Apel ma być skierowany do marszałka województwa Piotra Całbeckiego.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej parlamentarzyści oraz radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili dramatyczną sytuację Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. Mówiono o wyjątkowo trudnej atmosferze włocławskiej placówki. - Ze szpitala odeszło blisko 30 lekarzy i sytuacja pogarsza się. Praktycznie z tygodnia na tydzień zawieszane i zamykane są kolejne oddziały - mówiła posłanka Joanna Borowiak.

Na jutrzejsze posiedzenie Rady Miasta radni PiS przygotowali apel do marszałka województwa wyrażający głębokie zaniepokojenie sytuacją  szpitala. Autorzy apelu nie ukrywają, że chcieliby zaangażować do tej inicjatywy całą Radę Miasta Włocławka.

Ten apel jutro jako uchwała stanie pod obrady i mam nadzieję, że nikt, absolutnie nikt nie będzie się wycofywał z tego, ażeby ten apel poprzeć. Jest to apel ponad podziałami - powiedział radny Krzysztof Kowalski