Chciał okraść zakonnice, trafił na księdza…

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego we Włocławku w godzinę po zdarzeniu zatrzymali sprawcę włamania do dwóch domów. Okazało się, że włamywacz jest dobrze znany policjantom. Na razie 41-latek trafił za kraty na 2 miesiące.

- W nocy (14.08.2019) dyżurny włocławskiej komendy otrzymał zgłoszenie z jednego z domów zakonnych na terenie powiatu włocławskiego, iż doszło tam do włamania. Na miejscu niezwłocznie pojawił się patrol, który nakreślił przebieg zdarzeń i rozpoczął poszukiwania włamywacza. Mundurowi ustalili, iż złodziej najprawdopodobniej nie spodziewał się, że w pomieszczeniu które plądrował, będzie przebywała inna osoba. Włamywacz ukradł kilka przedmiotów należących do mieszkańca, a gdy ten się obudził, zaczął się z nim szarpać. W pewnym momencie agresor wybił szybę w pokoju i uciekł, gubiąc po drodze część łupu - poinformowała st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Jak się okazało złodziej trafił na ks. kan. Janusza Boruckiego, kapelana domu generalnego Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, mieszczącego się przy ul. Orlej. Duchowny z lekkimi obrażeniami dochodzi obecnie do zdrowia w domu zakonnym – czytamy na stronie internetowej diecezji włocławskiej.

Funkcjonariusze ustalili rysopis złodzieja i rozpoczęli jego poszukiwania. Po chwili otrzymali od dyżurnego jednostki następne zgłoszenie o włamaniu do innego budynku. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i zauważyli w bramie mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać.

- Stróże prawa szybko złapali uciekiniera. Okazało się, iż odpowiada on wizerunkowi sprawcy włamania do poprzedniej posesji, a także posiada przy sobie przedmioty tam skradzione - – dodaje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska

Mundurowi zabezpieczyli wszystkie rzeczy znalezione przy zatrzymanym 41-latku, a mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie. Okazało się, iż był on wielokrotnie notowany. Ostatecznie usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej i najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

One thought on “Chciał okraść zakonnice, trafił na księdza…

Comments are closed.