Będą dodatkowe środki na przebudowę Żytniej i na drogę dla działkowców

Dodatkowe 150 tysięcy na przebudowę ulicy Żytniej oraz 48 tysięcy na budowę drogi dla działkowców. O tyle Rada Miasta zwiększyła dofinansowanie dla projektów, których realizacja stanęła w miejscu w związku z tym, że ceny ofert od wykonawców - przekraczały budżet zaplanowany na te inwestycje.

O pierwszej inwestycji pisaliśmy w publikacji 'Ulica Żytnia będzie przejezdna na całej długości', natomiast o drugiem zadaniu przeczytać można artykuł 'Przetarg na drogę, którą działkowcy wytypowali w Budżecie Obywatelskim'

Ile zabrakło?

W lutym Magistrat ogłosił przetarg na obie inwestycje. W tym samym miesiącu wpłynęły oferty od wykonawców zainteresowanych ich realizacją. Kwoty, które zaproponowano przedstawiały się w ten sposób, że najniższa cena dla zadania "Przebudowa ul. Żytniej wraz z infrastrukturą towarzyszącą" wynosiła 2 249 177 tysięcy złotych (zabrakło 149 177 tys.) , a w przypadku inwestycji pod nazwą "Budowa drogi dla działkowców Południe Włocławek" była to wartość 395 596 tysięcy złotych (zabrakło 45 596 tys.).

Czy tym razem uda się ruszyć obie inwestycje? Do sprawy będziemy wracać