Gra planszowa w 100. rocznicę obrony miasta przed bolszewikami – propozycja fundacji

Dodruk stu egzemplarzy gier planszowych nawiązujących do wydarzeń z obrony Włocławka przed armią bolszewicką to oferta którą Fundacja "Ładowarka" przedłożyła w Ratuszu w ramach obchodów 100-lecia tej batalii. Wartość projektu oszacowano na kwotę 9 840 złotych. Uwagi do oferty można składać w terminie do 23 lipca.

Edukacja historyczna

Gra inspirowana jest wydarzeniami obrony Włocławka przed bolszewikami w sierpniu 1920 roku. Pojedynczy egzemplarz składa się z pakietu: pudełko 2-częściowe z nadrukiem UV, plansza, żetony, projekt pomnika 1920r., ulotka żołnierska, widokówka, gazeta "Kurjer Włocławski" w formacie A4, 2 kostki oraz pionek.

 

Fundacja Ładowarka realizuje projekt we współpracy z Fundacją Ari Ari, finansowany przez Fundację Anwil dla Włocławka, którego elementem jest zaprojektowanie i stworzenie gry planszowej "Bitwa o Włocławek 1920". Opiekę historyczną zapewnia Muzeum Historii Włocławka. Jak deklarują pomysłodawcy, celem inicjatywy jest edukacja historyczna, pogłębienie przywiązania mieszkańców do lokalnej historii.