Miliony z programu „Sportowa Polska” dla gmin z naszego regionu

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zakończyło tegoroczną edycję programu Sportowa Polska. Na program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej przeznaczono w tym roku kwotę 374 mln zł. Dofinansowanie w ramach programu "Sportowa Polska 2021" uzyskało 260 podmiotów.

Samorządy z okolic Włocławka

Wśród dofinansowanych inwestycji znalazły się samorządy z naszego regionu. Pierwszym z nich jest gmina Brześć Kujawski, która wnioskowała o dofinansowanie na przebudowę i modernizację sali sportowej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Nr 2. Na inwestycje te ministerstwo przeznaczy 3 016 618 zł. Pieniądze pozyskała także Gmina Miasta Lipno. Otrzyma ona wsparcie w wysokości 2 109 585 zł na budowę hali sportowej z łącznikiem i zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie. Spore dofinansowanie przeznaczone będzie także dla Gminy Waganiec, która otrzyma 3 882 000 zł na budowę sali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół w Zbrachlinie.

Idea Programu

Celem „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych, dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem w ramach programu mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. W przypadku obiektów zewnętrznych dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, powinien być nieodpłatny.
Źródło:
GOV