Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

W ostatni weekend wakacji mundurowi zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszyscy poruszali się w terenie zabudowanym ponad setką.

Do pierwszego zatrzymania prawa jazdy doszło w piątek (30.08.2019) na drodze K-62 w m. Skoki Duże (gm. Włocławek). Przeprowadzona kontrola prędkości wykazała, że 39-letnia kierująca hyundaiem na ograniczeniu prędkości do 50 km/h  jechała mając 115km/h.  

Natomiast kolejni kierowcy w wieku 20 i 24 lat utracili prawa jazdy na ulicy Toruńskiej we Włocławku w niedzielę (31.08.2019). We wszystkich tych przypadkach zmierzona prędkość wykazała ponad 60 km/h przekroczenie na obowiązującej w tym miejscu 50-ce.

Wszyscy zatrzymani kierowcy przez najbliższe trzy miesiące muszą odstawić swoje pojazdy, których w tym czasie nie mogą prowadzić.

Policja przypomina, że...

Jedną z głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych, często tych najtragiczniejszych w skutkach, jest nadmierna prędkość. Dlatego też policjanci włocławskiej drogówki każdego dnia kontrolują, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko i konsekwentnie eliminują z dróg piratów drogowych.

(Inf. prasowa st. sierż Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej. Komenda Miejska Policji we Włocławku)