Postulat bezpłatnego parkowania dla pacjentów onkologicznych. Co na to prezydent

Radny Jacek Buława wniósł interpelację do prezydenta miasta o zwolnienie pacjentów onkologicznych z obowiązku opłat za parking przy Centrum Onkologii na ulicy Królewieckiej. Intencją samorządowca jest, by doświadczeni ciężką chorobą pacjenci nie byli obciążani dodatkowymi problemami w postaci opłat parkingowych.

Radny argumentował też, że dobrym przykładem może być Centrum Onkologii w Bydgoszczy, gdzie takowe opłaty nie są pobierane.

Proponuję, by w momencie rejestracji, pacjent mógł otrzymać specjalną kartę zwalniającą od opłat za parking do momentu zakończenia terapii. - sugeruje Jacek Buława

Prezydent: "informuję o możliwości parkowania wzdłuż ul. Łęgskiej"

Marek Wojtkowski nie przychylił się do interpelacji radnego. Oświadczył, że tylko Rada Miasta jest władna do zmian w tym zakresie.


każde odstępstwo z tytułu parkowania w specjalnej strefie płatnego parkowania musi zostać uchwalone przez Radę Miasta. Wspomnieć należy natomiast, że osoby niepełnosprawne parkujące w wyznaczonych w strefie płatnego parkowania, miejscach postojowych dla osób niepełnosprawnych są zwolnione z opłat. Dodatkowo informuję o możliwości parkowania pojazdów wzdłuż ul. Łęgskiej gdzie zostały wyznaczone miejsca postojowe nieznajdujące się w strefie płatnego parkowania    - poinformował prezydent