Specjaliści PSSE będą wspierać brzeską gminę w promocji terenów inwestycyjnych

Samorząd Brzeski podpisał w ostatnim czasie kolejne porozumienie z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną w Gdańsku. Specjaliści PSSE będą wspierać gminę w promocji terenów inwestycyjnych.

Brześć wskazuje, że ma dobrze przygotowane tereny z pełną infrastrukturą techniczną. Zapewnia również profesjonalne i kompleksowe wsparcie procesów inwestycyjnych a także indywidualne podejście do inwestora oraz ulgi podatkowe. Uważa, że są to atuty, które warto i należy promować.

W tym celu gmina Brześć Kujawski podpisała porozumienie o partnerstwie i wzajemnej współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

- Inicjatywa ma szansę stać się czynnikiem stymulującym wzrost gospodarczy i przyczynić się do kreowania wizerunku gminy, jako atrakcyjnego miejsca do lokowania inwestycji – mówi Burmistrz Tomasz Chymkowski.

Zgodnie z ustaleniami PSSE zachęcać będzie do inwestowania na terenie gminy Brześć Kujawski, a także promować najważniejsze dla gminy wydarzenia na swojej stronie internetowej, z kolei gmina będzie promować i informować o zasadach udzielania wsparcia i inwestycji w PSSE.