Rada Miasta głosami Koalicji Obywatelskiej odrzuciła wniosek o wspólny apel w sprawie szpitala

W dniu dzisiejszym Rada Miasta odrzuciła, głosami radnych PO i SLD, wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości o wspólny apel do marszałka województwa w sprawie złej sytuacji szpitala. Radni Koalicji Obywatelskiej proponują w zamian specjalną sesję z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego.

Radny Piotr Kowal z SLD nie wykluczył wspólnego apelu Rady Miasta, jednak zaproponował, aby najpierw przeprowadzić specjalną sesję z udziałem marszałka. Inne stanowisko wyraził Krystian Łuczak z PO, który poparł specjalną sesję RM z udziałem nie tylko marszałka, ale również dyrektor szpitala. Ostatecznie Rada Miasta odrzuciła wniosek PiS.

Apel klubu radnych PiS nie zyskał poparcia większości w RM Włocławek, stosunkiem głosów 9 za przy 11 przeciw i głosie wstrzymującym się nie został włączony do porządku obrad dzisiejszej sesji. Czyli lewica, mówi a robi swoje-koalicja to jednak silna więź ale czy z mieszkańcami czy może z kasą? - napisał na Facebooku radny Janusz Dębczyński

Tymczasem, jak donoszą źródła Urzędu Marszałkowskiego, marszałek Piotr Całbecki nie widzi powodów zmian personalnych we włocławskiej lecznicy.