Myślał złodziej, że przechytrzy policjantów, ale się przeliczył…

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim ustalili i zatrzymali wielokrotnego złodzieja paliwa. Mężczyzna usiłował przechytrzyć policjantów, dopuszczając się kilkakrotnej kradzieży nie przekraczającej wartości wykroczenia.

Czyn ciągły...

Mundurowi połączyli jego działania w czyn ciągły, co pozwoliło na przedstawienie mu zarzutów przestępstwa.

- Mieszkaniec Ciechocinka nie spodziewał się, że kolejne tankowania na stacjach benzynowych bez płacenia zakończą się w policyjnym areszcie. Mundurowi z Brześcia Kujawskiego od dłuższego czasu pracowali nad sprawą złodzieja, który od stycznia do lipca kradł paliwo na stacjach benzynowych w gminie Brześć  Kujawski i Lubanie – poinformowała st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Kradł nie przekraczając kwoty wykroczenia

Mężczyzna w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej metody, dopuścił się kilkudziesięciu kradzieży, za każdym razem nie przekraczając kwoty wykroczenia. Policjanci zajęli się sprawą i ustalili, że działał on sam, a czyny, które popełnił, można było połączyć w jedno ciągłe działanie. Tym samym mężczyzna mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za przestępstwo. Zebrany przez mundurowych obszerny materiał dowodowy pozwolił na postawienie 21-latkowi 6 zarzutów dotyczących kradzieży paliwa na łączną kwotę około 6 tys. zł. Wobec ilości dowodów zgromadzonych przez policjantów, mieszkaniec Ciechocinka przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.